Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego ludzie zawierają związki małżeńskie ?

• Please log in to reply
227 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: SONDA (240 użytkowników oddało głos)

Z jakiego powodu ludzie zawierają związki małżeńskie ?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#201 MCS

• Wyga

• PipPipPip
  • 136 postów
  • Rok:IV
Napisano 19 marzec 2008 - 18:33

Dlaczego ludzie zawierają związki małżeńskie ?

yyyyy...Zazwyczaj kobiety chcą je zawierać bo sie szybko robią brzydkie i się boją że potem będą same na starość :P

#202 nicolas

• Salonowiec

• PipPipPipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Rok:II
Napisano 19 marzec 2008 - 19:25

ludzie zawierają związki małżeńskie, bo wychodząc z rodziny i rozpoczynając studia & życie, sami, na własny rachunek, we własnym interesie, często zmieniając całkowicie otoczenia, natrafiając na całkiem nowe towarzystwo, czują się samotni czy tam niedopieszczeni i dlatego robią sobie małżeńśtwo. Większości przepowiem, że to już tylko kwestia czasu, a czas jest blisko i szybko leci.
Jak za chwilę zawrzecie małżeństwo to wróćcie do tego wątku i powiedzcie dlaczego to zrobiliście.
tylkoWISŁA

#203 Naina

• Prezio

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 4340 postów
  • Rok:IV
  • Zajęcie:przede wszystkim moja własna osoba

Napisano 19 marzec 2008 - 19:40

Jakoś ta prawdziwa miłość mnie bije po oczach. Cóż to innego niż eksplozja hormonalna. Obstawiałabym przyzwyczajenie, lęk przed samotnością, lub też gosposię za free i "grzejnik" do łóżka ;p
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#204 Gryzak

• Prezio

• PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9463 postów
  • Uczelnia:Uniwersytet Jagielloński
  • Rok:kandydat
Napisano 19 marzec 2008 - 19:45

Bo to tańsze rozwiązanie niż życie w pojedynkę. Zauważmy, że single nie są biedni :)
I go where I please and I please where I go!

#205 nicolas

• Salonowiec

• PipPipPipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Rok:II
Napisano 19 marzec 2008 - 22:49

nie chce mi się wierzyć, że 35% nas jest przekonana że ludzie zawierają małżeństwo z miłości. Z prawdziwej miłości. Na tę opcję głosowali dzieci / szaleńcy / zakochani lub prawdziwi idealiści. Trudno traktować to poważnie. Nie wierzę, że większość Polakó zawiera małżeństwo z czystej miłości.
tylkoWISŁA

#206 Hiacynt

• Salonowiec

• PipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Rok:apl. komornicza

Napisano 20 marzec 2008 - 23:21

nie chce mi się wierzyć, że 35% nas jest przekonana że ludzie zawierają małżeństwo z miłości. Z prawdziwej miłości. Na tę opcję głosowali dzieci / szaleńcy / zakochani lub prawdziwi idealiści. Trudno traktować to poważnie. Nie wierzę, że większość Polakó zawiera małżeństwo z czystej miłości.

Nicolas, a może jest tak, że ludzie głosują za opcją "z prawdziwej miłości", bo właśnie chcą aby tak było, tak chcą postrzegać rzeczywistość, mimo że często jest to rzeczywistość wyimaginowana ...

Jakby na to jednak nie patrzeć, to trzeba jednak stwierdzić, że są jeszcze nieliczni ludzie, dla kórych prawdziwa miłość jest kluczowym i jedynym powodem, dla którego wypowiadają na ślubnym kobiercu " (...) i że Cię nie opuszczę aż do śmierci."
Pytanie tylko, czy ich przybywa czy nie.

PS

You are sick, men!

O mnie mówisz ?!

Użytkownik Hiacynt edytował ten post 20 marzec 2008 - 23:35

#207 Babcia już nie przyjdzie

• Wyga

• PipPipPipPip
  • 251 postów
  • Rok:absolwent

Napisano 20 marzec 2008 - 23:42

Dla ulg podatkowych się zawiera, tudzież coby mieć ugotowane i posprzątane. :asleep:

#208 lagattanera

• Prezio

• 6889 postów

Napisano 20 marzec 2008 - 23:45

ludzie zawierają związki małżeńskie, bo wychodząc z rodziny i rozpoczynając studia & życie, sami, na własny rachunek, we własnym interesie, często zmieniając całkowicie otoczenia, natrafiając na całkiem nowe towarzystwo, czują się samotni czy tam niedopieszczeni i dlatego robią sobie małżeńśtwo. Większości przepowiem, że to już tylko kwestia czasu, a czas jest blisko i szybko leci.
Jak za chwilę zawrzecie małżeństwo to wróćcie do tego wątku i powiedzcie dlaczego to zrobiliście.

Nicolas, wybacz ale to co piszesz wydaje mi się trochę śmieszne, masz ledwo 20 lat a zachowujesz się jak specjalista od związków i relacji międzyludzkich. Jak dla mnie to trochę za młody jesteś i za mało masz życiowych doświadczeń, żeby robić z siebie takiego eksperta.
"Nie należę do pań, które się klepie po pupie."/Monica Bellucci
Dołączona grafika
Si chiama "faccia" perchè la "faccio" proprio io.

#209 Eruantalon

• Lobbysta

• PipPipPipPipPip
  • 516 postów
  • Rok:III
  • Zajęcie:Walka o Wolny Rynek, szerzenie Wolności, niszczenie lewactwa, anihilacja państwa, odbudowa wartości, Kvlt Stali, Budowa ołtarzyków "ku czci", degustacja kawy, wchłanianie whisky z colą, absorpcja białka, odpowiadanie na Barbarzyński Zew Potęgi, zwiększanie masy, ratowanie wiewiórek przed zagładą, masowy secesjonizm, indywidualny secesjonizm, obalanie mitów o "Wielkim Kryzysie", oddolne rozdupczanie instytucji przymusu państwowego, degustacja wdzięków niewieścich w ilości jeden konkretny egzemplarz, określony co do tożsamości, problematyka praw i wolności konstytucyjnych (żartowałem, rzecz jasna), nachalne epatowanie męską seksualnością, wymyślanie dziwnych zainteresowań, budowanie zdań z nietypową interpunkcją, naigrawanie się z umysłowej indolencji, koherentne delfiny niskopienne, postmodernizm jako depozyt "Absolutu", obalanie flaszki,

Napisano 20 kwiecień 2008 - 13:38

Widzę po ankiecie, ze niepoprawny idealizm się rozpanoszył. ; >
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#210 Iwa

• Wyga

• PipPipPipPip
  • 178 postów
  • Rok:V

Napisano 20 kwiecień 2008 - 14:22

1. z wyrachowania
2. aby sobie zmienic status spoleczny
3. aby miec ugotowane, postprzatane i pare innych funkcji
4. aby nie trafic na starość do domu starców,(chociaż to nie jest wcale takie pewne)- różnie to w zyciu jest
5. z przypadku
6. z przyczyn uczuciowych, leczenie egoizmu
7.inne wyzęj nie wymienione

#211 zielony henryczek

• Prezio

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 2653 postów
  • Rok:doktorant
Napisano 20 kwiecień 2008 - 14:30

Heh to chyba zwolennicy tradycyjnego podziału ról.
poczujesz jeszcze od tych lepsze dreszcze

#212 abigail

• Prezio

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 2737 postów
Napisano 20 kwiecień 2008 - 14:36

Heh to chyba zwolennicy tradycyjnego podziału ról.

Niekoniecznie, kto powiedział, że tym kimś, kto sprząta i gotuje nie jest facet? ;)
mrs. dalloway said she would buy the flowers herself

#213 ścigana

• Salonowiec

• PipPipPipPipPipPip
  • 1662 postów
Napisano 20 kwiecień 2008 - 14:39

A jednak w większości znacznej jest to kobieta i z tym chyba nikt nie będzie się sprzeczał.
A ja wyjdę za mąż tylko miłości ;p i mówcie sobie co chcecie ;p
... Don't cry over spilt milk, be happy it wasn't Jack Daniel's ...

#214 Matheus

• Prezio

• 8976 postów
  • Uczelnia:Uniwersytet Warszawski
  • Rok:apl. adwokacka
  • Zajęcie:ambitne, niezależne kino erotyczne

Napisano 20 kwiecień 2008 - 14:44

Jestem jeszcze większym optymistą
Co najmniej połowa osób bierze ślub z miłości (z tego 1/3 pozostaje w związku do końca życia z miłości, 2/3 z wyrachowania).
Nie jestem specjalistą, trudno mi o jakieś dokładne rachunki, ale po prostu nie wierzę, żeby więcej jak połowa małżeństw była zawieranych z powodów podanych przez Iwa 4 posty wyżej.

#215 zielony henryczek

• Prezio

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 2653 postów
Napisano 20 kwiecień 2008 - 15:18

1/3 żyje w miłości do końca życia? Rispekt, ja nie znam ani jednego takiego :D

<żeby nie było wątpliwości: ja nie neguję, ja się tylko cieszę>

Kobieta, która wychodzi za mąż, żeby mieć posprzątane i ugotowane? Nie, w to raczej nie uwierzę :P

#216 Eruantalon

• Lobbysta

• PipPipPipPipPip
  • 516 postów
  • Zajęcie:Walka o Wolny Rynek, szerzenie Wolności, niszczenie lewactwa, anihilacja państwa, odbudowa wartości, Kvlt Stali, Budowa ołtarzyków "ku czci", degustacja kawy, wchłanianie whisky z colą, absorpcja białka, odpowiadanie na Barbarzyński Zew Potęgi, zwiększanie masy, ratowanie wiewiórek przed zagładą, masowy secesjonizm, indywidualny secesjonizm, obalanie mitów o "Wielkim Kryzysie", oddolne rozdupczanie instytucji przymusu państwowego, degustacja wdzięków niewieścich w ilości jeden konkretny egzemplarz, określony co do tożsamości, problematyka praw i wolności konstytucyjnych (żartowałem, rzecz jasna), nachalne epatowanie męską seksualnością, wymyślanie dziwnych zainteresowań, budowanie zdań z nietypową interpunkcją, naigrawanie się z umysłowej indolencji, koherentne delfiny niskopienne, postmodernizm jako depozyt "Absolutu", obalanie flaszki,

Napisano 20 kwiecień 2008 - 15:21

Co najmniej połowa osób bierze ślub z miłości (z tego 1/3 pozostaje w związku do końca życia z miłości, 2/3 z wyrachowania).

Nie myl optymizmu z naiwnością ; >
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#217 Iwa

• Wyga

• PipPipPipPip
  • 178 postów
  • Rok:V

Napisano 20 kwiecień 2008 - 15:26

Nie myl optymizmu z naiwnością ; >

a wiecie ile w stczniu zostalo złożonych do sądów pozwow o rozwod dużo, badrzo dużo. Święta każdy przetrzymał a z Nowym Rokiem ....ludzie chcą zaczynać nowe życie ... Statystki krakowskich sądow mowią same za siebie...Samo życie mozna sie pomylić...

#218 zielony henryczek

• Prezio

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 2653 postów
Napisano 20 kwiecień 2008 - 15:33

To, że wpłynęło dużo pozwów to jeszcze o niczym nie świadczy. W końcu jest dużo ludzi, to i stosunkowo dużo się rozwodzi. Procenty, procenty :) To jest to, co do mnie przemawia :D

#219 Eruantalon

• Lobbysta

• PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 20 kwiecień 2008 - 15:33

Za to akurat jest odpowiedzialny socjalizm. W Szwecji jest więcej rozwodów rocznie, niż małżeństw ; ]
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#220 zielony henryczek

• Prezio

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 2653 postów
Napisano 20 kwiecień 2008 - 15:34

W jaki sposób socjalizm wpływa na rozwody?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych